Anasayfa / ŞİİR / Gök Yorgan Yer Yatak / TOPLANTI UZUYOR HABİRE

TOPLANTI UZUYOR HABİRE

Önemli not –II-

Yağdanlık taifesi diye adlandırılan bu mahlûkat-ı garîbe takımı, başarılı bir toplantının ifa edilmesinde en olmazsa olmaz sayılan temel yapı taşlarından birisi olarak telâkki edilir.

Cücüğü çalınmış bir soğanın ekmek arasına sıkıştırılmış hüzünlü yalnızlığı neyi ifade ediyorsa, yağdanlıksız bir toplantı da hemen hemen aynı acınası, tatsız, tuzsuz bir durumu ifade eder.

Allah’tan, ülkemizin medar-ı iftiharı kıymetli böyüklerimiz, bu mevzûnun mânâ ve ehemmiyeti üzerinde takdire şayan bir hassasiyetle durmaktadırlar.

Yağdanlık taifesi diye adlandırılan bu mahlûkat-ı garîbe takımının, toplantı salonlarının en ehemmiyete haiz noktalarında konuşlandırılmaları da bu engin tecrübelerin ve öngörülerin çok mânâlı bir tezahürü değil midir?

Bu vaziyet, ulusumuzun olduğu kadar bizim de en vatanşinas hislerimizi kabartarak, medar-ı iftiharımız böyüklerimize olan bağlılığımızı berkitip muhkemleştirmektedir. (!)

Toplantılarda aranan uyum, söz hakkı verilen kişilerle de doğru orantılıdır. Söz, genellikle yağdanlıklara düşer. Havayı yumuşatarak, tüm şişkin midelerin gazını şippadak alırlar ve toplantıyı bir anda dikensiz gül bahçesine dönderirler.

Arada bir bozguncu takımından bölücü anarşistlerin de ukalaca yakınmaları “vatan, millet…” nidalarıyla un ufak edilerek toplantının uyum ve selameti hasbice sağlanmış olunur.

aldı ozan:

III.
hey yavrum hey!
analar neler doğururmuş da
bilmezdim
yani kolay değil
öyle el, etek öpüp, yaltaklanmak
makam, madamın ağzında
koltuk tatlı
alt tarafı önemsiz ya
üst tarafı yağdanlık

haa! yağdanlık deyip de geçmeyin
sosyal bir gereksinimdir
ruh sağlığı için
siz de sağlıklı olmak için
kaliteli yağdanlıklar seçin

Hakkında Z. Çavuşoğlu

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

BİR YANIM

bir yanım / diğer yanımla kavgada bir yanım benim / o baş eğmez tutkularla beslenen …

1 Yorum

  1. Hüseyin Gürbüz

    Ne kadar güzel anlatmışsınız. Hepimizin muzdarip olduğu durum dizelerle ne güzel dile getirilmiş. Mikrofon aşıkları ve koltuk sevdalıları neler çektik bunlardan.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir