Güz Yangını Seçkin Kitapçılarda Yerini Aldı

“Gözlerini kapadı. Geçmiş korkuların tüm karanlıkları, yüreğinin solgun kan damarlarından yol bularak, şavkıyan gizemli bir ışıkla silinip aydınlığa kesti. Dudaklarına tatlı bir meltem dokunuşuyla üflenen, sıcacık yoğun bir nefesle yıkadı tüm korkularını. Karanlıkta iki dudak gibiydi dünya. Ateş renginde, ateş sıcaklığında iki sabırsız dudak, iki yangın tufanının tüm evreni dolaşarak aynı volkan ağzında buluşması ve her ikisinin de kendi kor ateşinde yanması gibiydi.”

Gümüşhane’nin Torul ilçesinde doğan VE UZUN YILLAR Türkiye’nin çeşitli illerinde ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde edebiyat öğretmenliği yapan Zekeriya Çavuşoğlu, son eseri “Güz Yangını” ile 13-14 Ocak 2017 tarihlerinde Ankara’da düzenlenen kitap fuarında görücüye çıktı.

Uzun süreli bir çalışmanın eseri olan ve yazarın hayatından kesitlerin de yer aldığı kitap ile ilgili olarak konuşan Çavuşoğlu, “Nihayet Kavuştuk. Eli, ayağı, kaşı, gözü, sağlıklı çok şükür. Elimin altında huzur içinde. Ben de” ifadelerini kullandı.

Fuarda yayınlanmış eserlerini okuyucuları için imzalayan Çavuşoğlu, stantta son eseri “Güz Yangını” adlı romanın yanı sıra Gümüşhane Köstere Köyünden Muhammet Sözen’in hayatını konu ettiği “Tay Çaldı” biyografik eseri ve diğer eserlere de yer verdi.

ATO Congresium’da düzenlenen fuarda öğrencileri ve hemşehrileri tarafından yalnız bırakılmayan Çavuşoğlu’nun ziyaretçileri arasında aynı zamanda halasının oğlu da olan ve geçtiğimiz günlerde “Kutsal İkona” adlı eserini yayınlayan TRT Prodüktörü ve yazar Turgay Bostan’da yer aldı.

Yazar Çavuşoğlu, Penguen yayınlarından çıkan romanın kapağında, İki hükmünden sıyrılmıştı zaman. İki yoktu, bir aşktı Güz Yangını” ifadelerine yer verdi.


Güz Yangını adlı roman seçkin kitapçılardan sipariş verilebiliyor. Eğer adınıza imzalı şekilde yazarın kendisinden almak isterseniz tel ve banka hesap numarasını kullanarak alabilirsiniz..

Hakkında Z. Çavuşoğlu

ZEKERİYA ÇAVUŞOĞLU Gümüşhane ilinin Torul ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini Trabzon’da tamamladı. Atatürk Üniversitesi, Edebiyat Fakültesi, Türk Dili ve Edebiyatı Bölümünü bitirdi./ Anadolu Destanı (Şiir), Bir Öpücüğe Barış (Öykü), Gerçekleşen Düş (Masal), Umutlara Değmez Kurşun (Öykü), Sessiz Kalemlerin Öyküsü (Şiir), Gök Yorgan Yer Yatak (Şiir),Türk Dili ve Edebiyatı Bilgileri Kaynak Kitabı, Zamana İliştirilmiş Yazılar, Talya ( şiir), yayınlanmış yapıtları./ Bukalemunlar (özgür yazılar), Güz Yangını(roman), Heceleme(şiir), LYS Edebiyat, Bulmacalarla Edebiyat, basıma hazır yapıtları./ Bir Öpücüğe Barış (Kültür Bakanlığı Öykü Mansiyon Ödülü), Gerçekleşen Düş (İnönü Üniversitesi Masal Yarışması Birincilik Ödülü), Çanakkale Destanı (Çanakkale Turizm ve Tanıtma Derneğinin açtığı yarışmada Jüri Özel Ödülü),1984–1994–1995–1996 yılları öğretmenler arası şiir yarışmaları birinciliği ödüllerini kazandı./ Anadolu Destanı, adlı şiirsel tiyatrosu bestelenerek sahnelendi./ Yine şiirsel tiyatro olarak düzenlediği Çanakkale Destanı, Ata’ya Güzelleme ve Sessiz Kalemlerin Öyküsü sahneye aktarıldı./ 1999 yılında sanata katkılarında dolayı D/AJANS ve Gazi Belediyesi tarafından verilen sanat ödüllerine değer görüldü./ 2013 yılı TRT Çocuk Şarkıları Yarışması’nda, şarkı sözü olarak kaleme aldığı şiir, ilk 10’a girerek finale girmeye hak kazandı./ 2013 Amasya Mihri Hatun Şiir Yarışması’nda ikincilik, 2014 yılında ise mansiyon ödülü kazandı.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

ÇİPRAS

Çipras’taki hesaba sarayı da yok bunun/ borcu varmış kasaba bizim kafamız basmaz / Çipras’taki hesaba …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir